(Wpis nr. 203) Dam dziś…

(Wpis nr. 203)
Dam dziś jeszcze jeden film, tym razem w cyklu „Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS” będzie komedia, a właściwie niezwykła parodia…

” Amazonki z Księżyca ” (1987)

Reżyser John Landis parodiuje to, co oferuje nam dzisiejsza telewizja: niskobudżetowe filmy science fiction, sitcomy pełne niezrozumiałych żartów z nagranym w tle śmiechem, reklamy czy programy o celebrytach.

W filmie widzimy scenki z życia przeciętnych Amerykanów oglądających telewizję – fragmenty tytułowego filmu science fiction stylizowanego na lata 50-te, absurdalne reklamy i gagi, film dokumentalny, nie brakuje też muzyki.
Akcja filmu toczy się w latach 80-tych w USA, w Moskwie odwiedzanej przez amerykańskiego prezydenta, oraz na Księżycu, gdzie wylądowało trzech Amerykanów z małpką.
Trafimy również na Karaiby XVIII wieku i do XIX wiecznego Londynu. Księżyc w tym filmie nie różni się zbytnio od Ziemi; można oddychać jego powietrzem, rosną rośliny, są zwierzęta jak rogaty waran.
Jest nawet plemię walecznych Amazonek w sukienkach z lat 50-tych, nie wiedzące nic o istnieniu mężczyzn, do czasu spotkania dzielnych amerykańskich astronautów.
W filmie spotkany też m.in. King Konga, Kubę Rozpruwacza, potwora z Loch Ness czy XVIII-wiecznych piratów rabujących filmy wideo (nawiązanie do ,,pirackich” kaset) oraz kobietę – Kociaka Miesiąca, która wszędzie chodzi nago, nawet do kościoła.

„Amazonki z księżyca” to satyra na współczesny styl życia, popkulturę, ogłupiające widowiska telewizyjne stworzone w imię rozrywki. To naprawdę szokujące spojrzenie na „najlepsze z najgorszego”, co telewizja może dziś nam zaoferować.

Zwiastun.

Strona Filmweb.

Film on-line, 1080p, lektor, cda. [-LINK-]

→ #zlotaeravhs ←
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią…
A ich okładki możecie „hurtowo” przejrzeć w zakładce z grafiką…
⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

Poprzedni wpis → horror „Król Trupiogłowy”.

#komedia #parodia #sf #filmnawieczor #ogladajzwykopem

pokaż spoiler #nostalgia #gimbynieznajo #wykopplus30club #film #filmy #vhs #lata80 #kinocebulowe #kinoklasyb #rozrywka #kino #80s #scifi #sciencefiction